Makijaż permanentny brwi

Wykonanie makijażu permanentnego brwi pozwala na uzyskanie efektownej oprawy oczu bez codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Za pomocą właściwie dobranej techniki pigmentacji możesz też poprawić ich kształt i zlikwidować asymetrię, dzięki czemu kontury Twojej twarzy staną się bardziej harmonijne. W przypadku brwi makijaż permanentny może być alternatywą dla wykonywanych co kilka tygodni zabiegów koloryzacji henną.

Kiedy warto zdecydować się na makijaż permanentny brwi?

Gdy chcesz wyglądać atrakcyjniej i zadbać o każdy detal swojej urody, możliwe, że zabiegi związane z oprawą oczu zajmują Ci dość dużo czasu: regulujesz brwi, koloryzujesz je henną, modelujesz i pielęgnujesz za pomocą specjalnych kosmetyków. Decydując się na makijaż brwi permanentny, możesz z tego zrezygnować – wprowadzony w skórę pigment utrzymuje się przez kilka lat, oszczędzając Twój czas i zapewniając Ci wygodę.

W przypadku brwi makijaż permanentny polecany jest szczególnie osobom, które potrzebują podkreślenia naturalnej oprawy oczu. Pozwala wydobyć piękno z brwi jasnych, nieregularnych, asymetrycznych lub zbyt cienkich.

Jak wykonuje się zabieg makijażu permanentnego brwi?

Makijaż brwi permanentny można porównać do wykonywania tatuażu. Za pomocą niewielkich igiełek w skórę wprowadzany jest barwnik. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a proces gojenia trwa około 10 dni.

Podobnie jak przy tradycyjnych metodach podkreślania brwi, makijaż permanentny powinien być dopasowany do Twojej urody: koloru oczu, odcienia cery, rodzaju skóry, konturów twarzy. Tylko w ten sposób można osiągnąć naturalny, nieprzerysowany efekt. Aby dobrze przygotować się do zabiegu i dać Ci poczucie bezpieczeństwa, zawsze proponuję na początek spotkanie w formie konsultacji. Omawiamy wówczas potrzeby i oczekiwania klientki, wybieramy odpowiednią metodę pigmentacji i wykonujemy makijaż próbny. To on stanie się podstawą do wykonania właściwego makijażu.

Makijaż permanentny brwi – metody pigmentacji

Wybór właściwej metody pigmentacji jest kluczowy. Od tego zależy, czy kolor będzie utrzymywał się dłużej na skórze, czy całość będzie pasowała do typu urody klientki i czy zabieg spełni jej oczekiwania. Dzięki dostępowi do wielu technik możesz osiągnąć efekt delikatnie podkreślonych brwi lub przeciwnie – mocnych, wyrazistych i lekko puszystych.

Wykorzystywane przeze mnie metody to:

Microblading

Brwi piórkowe

Combo brows

Metoda włosa

Ombre brows

Powder brows

Fluffy brows

Soft ombre brows