Makijaż permanentny oczu

Jeśli masz jasne i delikatne rzęsy, używanie eyelinera pomoże Ci podkreślić oprawę oczu. Staranne wykonywanie kresek może być jednak kłopotliwe i czasochłonne, zwłaszcza rano, gdy spieszysz się, by wyjść z domu. Tak wykonany makijaż łatwo się rozmazuje i przeważnie wieczorem jest już słabo widoczny. Jeśli dobrze czujesz się z kreskami na powiekach, a jednocześnie chcesz zapewnić sobie komfort na co dzień, skorzystaj z makijażu permanentnego. Wykonanie permanentnych kresek na powiekach zapewni Ci efekt utrzymujący się przez kilka lat. Dzięki trwałemu makijażowi zapomnisz o powodujących frustrację, nierównych kreskach, kupowaniu kolejnych wodoodpornych kosmetyków, które często nie zdają egzaminu, szczególnie u osób z głęboko osadzonymi oczami i konieczności codziennego demakijażu.

U kogo sprawdzą się kreski permanentne oczu?

Są osoby, których rzęsy i brwi są tak ciemne i wyraziste, że właściwie nie muszą ich podkreślać. U większości osób o popularnym w naszym kraju, słowiańskim typie urody oprawa oczu jest jednak jasna i bez makijażu, mało wyrazista. Jeśli lubisz efekt, jaki dają kreski na powiekach narysowane eyelinerem, na pewno dobrze będziesz czuła się z permanentnymi kreskami. Taki makijaż nie musi być zarezerwowany tylko dla wielkich wyjść i uroczystych okazji. Permanentne kreski na powiekach można wykonać w taki sposób, aby jedynie delikatnie podkreślały oczy i nadawały im efektowny kształt.

Zabieg makijażu permanentnego kresek wykonuje kilkoma technikami, w zależności od potrzeb klienta, dobieramy ja wspólnie. Tak jak już wcześniej wspomniałam kreski mogą mieć formę delikatnej linii zagęszczającej rzęsy, możemy również wykonać kreskę dekoracyjna z pięknym wyciągnięciem. Kreska cieniowana na powiece, inaczej nazywana Shadow Eyeliner/ Ombre Eyeliner moja autorska technika pigmentacji daje efekt pięknego zagęszczenia linii rzęs, nadaje powiece lekkości, świeżości. Podczas zabiegów zwracam na to szczególną uwagę, aby kreska nie obciążała nam wizualnie powieki, nasze oczy powinny być pełne blasku, lekkości, a moim zadaniem jest to uzyskać. Kreska cieniowana jest świetną alternatywa dla osob ktore z pewnych względów nie mogą korzystać z zabiegów zagęszczania, przedłużania rzęs, lub dla osób, które chciałyby dodatkowo podkreślić swoje spojrzenie.

Kreska na powiece możemy również uzyskać efekt podniesienia powieki.

Jak wykonuje się zabieg malowania permanentnych kresek na powiekach?

Tak jak w każdym makijażu permanentnym, zabieg ten wykonuje się w podobny sposób jak tatuaż. Za pomocą mikroskopijnej wielkości igiełek pod skórę wprowadzany jest pigment o odpowiednim odcieniu. Na powiekach możemy zastosować różne kolory w zależności od upodobań klientki. Kolor na powiekach jest widoczny przez kilka lat. Po tym czasie znika i możesz go odnowić. Rekomenduje się również odświeżenie koloru, kiedy uznasz, że jest taka potrzeba.

Permanentne kreski mają za zadanie przede wszystkim zagęścić linię rzęs. Dzięki temu oko staje się bardziej podkreślone, a Ty nie musisz już korzystać z eyelinera czy maskary. Przed wykonaniem makijażu permanentnego spotykamy się na konsultacji, abym mogła poznać kształt Twoich oczu i ocenić, jakie kreski będą najlepiej do niego pasowały. Za pomocą pigmentacji można bowiem dokonać także niewielkiej korekty kształtu oka – optycznie je otworzyć lub sprawić, że kąciki będą wydawały się bardziej podniesione.

Często zadawane pytanie przez klientki, „czy ten zabieg boli ?”

Odpowiedz brzmi nie, nie jest to zabieg zaliczany do bolesnych, może być lekki dyskomfort, delikatne odczucie drapania. Zdarza się, że klientki zasypiają podczas zabiegu.

W przypadku odczuwania zbyt dużego dyskomfortu stosujemy odpowiednio dobrane preparaty relaksacyjne.

Permanentne kreski – techniki makijażu

Dzięki właściwie dobranej technice możesz osiągnąć taki efekt, na jakim Ci zależy: delikatne podkreślenie, które zastąpi codzienny makijaż oczu lub zwracającą uwagę dekorację.

W makijażu permanentnym oka wykorzystuję techniki:

Baby eyeliner

kreska dająca efekt zagęszczenia górnej linii rzęs

Ombre / shadow eyeliner

cieniowana permanentna kreska na górnej powiece

Kreska górna dekoracyjna

Kreska na dolnej powiece