Usuwanie makijażu permanentnego

Makijaż permanentny prawidłowo wykonany utrzymuje się na skórze ok 2 lata. Kolor stopniowo blaknie, jest to naturalny proces. Czas blaknięcia pigmentu uzależniony jest od wielu czynników m.in. techniki pigmentacji, rodzaju skóry, rodzaju zastosowanego pigmentu, stanu zdrowia klienta. Może się jednak zdarzyć, że będziesz chciała usunąć pigment wcześniej. Powodów może być kilka: nowe trendy w makijażu ust lub oczu, chęć wypróbowania innego odcienia, przyczyny zdrowotne. Często zdarza się również że klientki trafiają do mnie z nieudanym makijażem permanentnym, nieodpowiednio dobrany kształt, zbyt głęboka pigmentacja tzw. Brwi więzienne ( zielono-granatowe), brwi tatuaże, brwi w kolorze rudym, czerwonym, usta napigmentowane powyżej naturalnej czerwieni wargowej, rozmyte, z niewyraźnie zarysowanym konturem ust i wiele innych. W takich przypadkach stosujemy Remover, dzięki któremu możemy stopniowo pozbyć się nieudanego lub niechcianego makijażu permanentnego.

Usuwanie makijażu permanentnego jest możliwe – nie musisz czekać, aż pigment zniknie samoczynnie. Dzięki odpowiednio dobranej metodzie usuwania mikropigmentacji możesz wrócić do naturalnego koloru ust lub pozbyć się barwnika z powiek czy brwi. W makijażu permanentnym usuwanie odbywa się zawsze po konsultacji z klientką i poznaniu jej rodzaju skóry, stanu zdrowia i potrzeb.

Technikę usuwania makijażu permanentnego dobieram indywidualnie na podstawie analizy m.in. użytych do zabiegu pigmentów, obecnego stanu obszaru poddanego pigmentacji. Dzięki temu możliwe jest skuteczne pozbycie się barwnika. Zabieg jest bezpieczny, nie powoduje blizn, ponieważ pracujemy na najwyższej jakości bezkwasowych produktach do usuwania makijażu permanentnego.